A méreginjekció az egyik leghumánusabb kivégzési módszer szerintem, amit valaha is alkalmaztak. Alapötlete már 1888-ban felmerült, de elvetették, leszavazták. Nagy- Britanniában az 1950-es években szintén megvizsgálták ennek az alkalmazásának a lehetőségét, azonban akkor még megmaradtak a kimért pályás akasztás alapelve mellett. Bevezetésének kérdése 1977-ben merült fel újra, Oklahomában, Jah Chapman doktor nyomán.
A kivégzés több fázisban zajlik.
1, Az elítéltet az ágyhoz szíjazzák, karjait a tartókhoz erősítik. Elméleti esélye nincs arra, hogy kiszabaduljon, arra azért odafigyelnek. A karjait alkohollal fertőtlenítik. Ennek indoka az, hogy a kivégzést akár az utolsó pillanatra is halaszthatják, vagy az elítélt kegyelmet is kaphat. A tűket a könyökhajlatnál szúrják be. A tűk egy számítógép által vezérelt rendszeren, egy robotkar segítségével jutnak el az elítélthez.
2, A nátrium- pentonált fecskendeznek be az igazi első fázisként a szervezetbe, ettől az elítélt garantált, hogy az elítélt kómába esik. Ez a vegyület eleve halálos, 45 perc múlva magától is kivégezné az elítéltet. De hogy ne szenvedjen sokáig, azért kell megkatalizálni úgymond a folyamatokat.
3, A kuráré anyagát fecskendezik be. Ez az izmokat bénítja le végzetes mértékben, többek között a szívet.
4, Kálium- klorid beadása, a kálium a szervezet számára nélkülözhetetlen anyag, bevitelére legalkalmasabb a kálium-klorid. Általában intravénás úton juttatják be a szervezetbe (természetesen jóval alacsonyabb koncentrációban, mint amit a kivégzéseknél alkalmaznak). A konyhasó helyettesítésére is alkalmazható, bár nagy töménységben kellemetlen, savas íze van, ezért általában keverve szokták használni. Ez aztán végképp leállítja a szívet, és fulladást is generál. Innentől kezdve a keringés is leáll.
Kifogás ellene: a nátrium- pentonál miatt lehetséges, hogy az elítélt hamarább magához tér. Hamar felszívódik a szervezetben, és lehetséges, hogy akár 20 percet is fuldoklik, mire meg nem hal.
Mi, abolicionisták természetesen támadjuk ennek a kivégzési módszernek az alkalmázását is, mint az összes többiét. Jó lenne már végre, ha egyszer az USA Legfelsőbb Bírósága állást foglalna.